SST25VF080B-50-4I-S2AF Memory IC Chip
Categories Memory IC Chip
Part Number: SST25VF080B-50-4I-S2AF
Manufacturer: Microchip Technology
Description: IC FLASH 8MBIT 50MHZ 8SOIC
Category: Memory
Family: Memory
Series: SST25
Place of Origin: Original
MOQ: Negotiable
Price: Negotiable
Delivery Time: Negotiable
Payment Terms: T/T, L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability: 100000
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
SST25VF080B-50-4I-S2AF Specifications
Part StatusActive
Memory FormatFLASH
Memory TypeNon-Volatile
Memory Size8Mb (1M x 8)
Speed50MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)