Categories Semiconductor IC Chip
Brand Name: Infineon
Model Number: IR2010STRPBF
Place of Origin: Mulit-origin
MOQ: 1
Price: Negotiable
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability: 999999
Delivery Time: 1-7days
Packaging Details: Standard
Category: Integrated Circuits (ICs)
Base Product Number: IR2010STRPBF
Number of Drivers: 2
Gate Type: IGBT, N-Channel MOSFET
Voltage - Supply: 10V ~ 20V
High Side Voltage - Max (Bootstrap): 200 V
Rise / Fall Time (Typ): 10ns, 15ns
Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
Description: Drive configuration: High-side load type: MOSFET; IGBT
Power supply voltage: 10V~20V peak current: 500mA
Peak pulling current: 250mA 600V, single channel drive IC,
Door drive supply voltage range: 10V to 20V
Working temperature - 40 ℃~+150 ℃ @ (Tj)